Aquapel paigaldamine

Aquapel on toode, mida saab kanda mis tahes klaaspinnale vee tõrjumiseks. Kemikaalid sulanduvad klaasi pooridesse, tagades vihma ja muu mustuse ning vedelike tõrjumist. See on eriti kasulik sõidu ajal nähtavuse parandamiseks, duši uste veejälgede hoidmiseks ja muude klaaspindade pikemaks ajaks puhtamaks muutmiseks. Tuuleklaasi, akna või mõne muu klaaspinna eelpuhastus on võtmetähtsusega, et tagada Aquapeli nõuetekohane nakkumine klaasiga.

1. Aquapeli kandmine tuuleklaasile (1. meetod)

Kasutamine-Aquapel-samm-1
1. Veenduge et temperatuur ei ole alla 40 °F (4 °C) ja vihma ei saja. Enne tuuleklaasi ettevalmistamist veenduge, et ei saja vihma ega ole liiga külm, sest vesi ja külmumislähedane temperatuur võivad mõjutada seda, kuidas Aquapel klaasi sisse nakkub. Teie auto võib olla avatud garaažis või väljas – otsene päikesevalgus ei mõjuta keemilise sideme teket klaasiga.
 • Kui teie auto on pargitud puu alla, viige see lagedale alale, et vältida prahi tuuleklaasile kukkumist
Kasutamine-Aquapel-Samm-2

2. Tõstke klaasipuhastid klaasilt eemale ja pühkige need puhtaks. Kojameeste tõstmine võimaldab puhastada kogu esiklaasi, ilma et kojameeste all olevad kohad vahele jääksid. Haarake iga klaasipuhasti keskpunktist ja tõmmake need diagonaalnurga all klaasist eemale. Seejärel tehke paberrätik märjaks ja pühkige need puhtaks, et nad saaksid vihma maha pühkida, jätmata tuuleklaasile triipe.

 • Veenduge, et kojamehed poleks kulunud ega valesti vormitud, kuna see mõjutab vihmapiiskade eemaldamise tõhusust.
 • Kui teie auto kojamehed on kulunud, ostke mõnest hästi varustatud poest enda auto margile vastavad uued kojamehed.
 • Kui teil on ka tagaklaasil klaasipuhasti, tõmmake see ka üles. Pange tähele, et kui kasutate seda tagaaknale, vajate lisaks ka teist aplikaatorit, kuna üks aplikaator katab vaid veidi rohkem kui 1 esiklaasi.
Rakenda-Aquapel-Step-3
3. Puhastage auto klaas professionaalse klaasipuhastusvahendiga. Oluline on esmalt klaas puhastada, et Aquapel saaks klaasi külge kinnituda (et mitte kinnituda klaasi peale jääva mustuse või muude jääkide külge). Pihustage klaasipuhastusvahendit tuuleklaasile ja puhastage klaas paberrätiku või lapiga.
 • Tehke seda kõigi akende puhul, kuhu kavatsete Aquapel klaasivaha peale kanda.
 • Kontrollige tuuleklaasi mitme nurga alt, veendumaks, et sellel pole triipe ega määrdunud kohti.
Kasutamine-Aquapel-samm-4

4. OHUTUS: kandke kaitseprille ja kindaid. Aquapel on raske kemikaal ja võib limaskestadele ning nahale olla ärritav, seega kasutage õnnetuste vältimiseks kaitseprille ja kindaid. Kui see satub silma, loputage silmi 5–10 minuti jooksul veega. Kui see satub teie kätele, peske käsi põhjalikult seebi ja veega.

 • Kui teie silmadel on jätkuvalt ärritusnähud (punetus, põletustunne, valu), pöörduge arsti poole.
Kasutamine-Aquapel-samm-5

5. Asetage aplikaatori vildist tald klaasile ja pigistage aplikaatori tiibu. Haarake aplikaatorist pöidla, nimetissõrme ja keskmise sõrmega ning hoidke seda klaasil. Suruge aplikaatori mõlemal küljel olevaid väikeseid tiibu (kus sõrmed sellest kinni hoiavad), kuni kuulete prõksu ja näete, et see vabastab Aquapeli kemikaalid.

 • Ühtlase töötluse tagamiseks kande vahend ühtlaselt klaasile.
Kasutamine-Aquapel-samm-6

6. Kandke Aquapel esiklaasi ühele küljele risti-rästi. Kasutage keskmist survet, et kanda toode poolele tuuleklaasile, tehes pikki liigutusi ülevalt alla. Seejärel kandke seda samale alale, liikudes küljelt küljele, et moodustada risti-rästi muster.

 

 • Kasutage juhisena tuuleklaasi musta piirjoont, et vältida toote sattumist auto värvitud aladele.
 • Peate peale kandma ainult 1 kihi, nii et veenduge, et teil pole katmata jäänud ühtki soovitud klaasi pinda.
 • Aquapel hakkab selle pealekandmisel juba vahendiga vedeliku tilkasid tekitama.
 • Vältige Aquapeli sattumist kojameestele või tihenditele.
 • TÄHTIS: Ärge laske Aquapeli keemilistel vedelikel klaasil seista. Veenduge, et toote vedelikud jaotatakse aplikaatoriga kiiresti ja ühtlaselt klaasile.
Kasutamine-Aquapel-samm-8

7. Korrake risti-rästi pealekandmist ja pühkimist teisel küljel. Alustage esiklaasi ülaosast keskosa lähedalt ja tehke pikki liigutusi aknast üles ja alla. Seejärel kandke seda uuesti küljelt küljele. Kui olete lõpetanud, pühkige toode puhta lapi või paberrätikuga ära.

 • See on okei, kui lähete kogemata ala peale, mida olete juba töödelnud.
Kasutamine-Aquapel-samm-7

8. Pühkige üleliigne Aquapel paberrätiku või puhta lapiga ära. Kui olete Aquapeli kandnud tuuleklaasile, pühkige vahend klaasilt ära– ärge laske tootel pinnal seista kauem, kui selle pealekandmiseks kulub. Udune kiht kaob klaasilt ise ära.

 • Vajadusel keerake rätik kokku või pöörake seda, nii et kasutate tuuleklaasi iga osa jaoks kuiva külge.
Kasutamine-Aquapel-samm-10

9. Soovi korral töödelge taga- ja külgaknaid 1 või 2 uue aplikaatoriga. Igas Aquapeli aplikaatoris on toodet piisavalt, et töödelda 1 keskmise suurusega esiklaasi (nagu sedaanil). Kaheukselise auto puhul, mille külgedel on ainult 2 suurt akent (ja 2 väikest kolmnurkset), saate nende töötlemiseks kasutada 1 aplikaatorit koos väikese tagaaknaga. 4-ukselise auto puhul kasutage 1 aplikaatorit 4 küljeaknal ja 1 aplikaatorit tagaaknal.

 • Suure kaubiku või suure katuseluugiga sedaani puhul vajate kõikide klaaspindade töötlemiseks kokku 3–4 aplikaatorit.

2. Aquapeli kasutamine klaaspindadel (2. meetod)

Kasutamine-Aquapel-samm-11

1. Kaitske oma dušiuksi veeplekkide ja pesujääkide eest. Esmalt puhastage dušiuksed klaasipuhastusvahendiga, kuni kõik olemasolevad veeplekid on kadunud. Hoidke aplikaatorit klaasi ülaosas ja tehke uksest üles ja alla triibud. Seejärel alustage ukse ülaosast ja pühkige see küljelt küljele. Töötage ristmustriliste plokkidega, kuni olete kogu pinna katnud, ja seejärel pühkige paberrätikuga toode kohe pärast pealekandmise lõpetamist maha.

 • Ärge töödelge ukse külgedele lähemalt kui 1,3 cm ( 1 ⁄ 2 tolli) kaugusel, et toodet ei satuks liistule.
 • Ühe duši ukse jaoks peaks piisama ühest aplikaatorist. Kui teie duši ümber on 2 või 3 suurt klaasseina, võite vajada 2 või 3 aplikaatorit.
 • Kandke toodet uuesti iga 6 kuu möödudes.
Kasutamine-Aquapel-samm-12

2. Kasutage seda maja akendel, et vältida vihmatriipe. Puhastage oma kodu aknad väljast klaasipuhastusvahendi ja lapiga. Seejärel kandke kiht toodet 1 või 2 väikesele aknale korraga risti-rästi. Niipea, kui olete 1 või 2 väikest akent katnud, pühkige see puhta lapiga ära ja liikuge järgmise aknakomplekti juurde.

Kasutamine-Aquapel-samm-13

3. Kandke see klaasist laudadele, et kaitsta seda koledate vee- ja mustuse plekkide eest. Puhastage laud klaasipuhastusvahendiga ja kandke seejärel Aquapeli ühtlase ja paralleelse liigutusega üle laua. Seejärel minge uuesti üle, et moodustada risti-rästi muster. Kui olete kogu laua risti-rästi katnud, pühkige laud lapi või paberrätikuga puhtaks. Ärge laske tootel pikka aega laual seista – pühkige see kohe pärast pealekandmise lõpetamist maha.

 • Kõik lauale ümber aetud vedelikud on lihtsasti eemaldatavad ega lähe klaasi pooride sisse. Klaas on Aquapeli töötlusega kaitstud ja hoiab välimust väga pikaks ajaks. Mustuse saad lihtsasti maha ilma et klaasile jääks koledaid mustuse triipe ja plekke.
 • Kui teie klaasist laual on veerõngad, hõõruge need jäljed soolase vee ja lapiga või valge äädika ja sidrunimahlaga (või mõne happelise puhastusvahendiga) enne Aquapeli pealekandmist klaasilt maha.

Asjad, mida vajad

Näpunäiteid

Säilitamine

HOIATUS! Hoidke Aquapeli jahedas ja kuivas kohas, eemal kuumusest, leekidest ja otsesest päikesevalgusest.